< návrat zpět

Innebandy cup 2014

Ve dnech 10. -11. 5. 2014 se v českobudějovické Sportovní hale Stromovka uskuteční Mezinárodní turnaj pro nejmladší florbalové naděje, děti v kategoriích přípravky (ročníky 2005-2006) a elévů (ročníky 2003-2004). Účast na turnaji přislíbily, kromě celků z našeho regionu také, týmy z Německa, Rakouska i Nizozemí. Kapacita účastníků je stanovena na 12 týmů elévů a 10 celků přípravek, tudíž více než dvě stovky malých florbalistů a florbalistek.

Program turnaje je velmi nabitý, během soboty se odehrají zápasy ve skupinách, neděle bude ve znamení playoff, kterou zakončí finálové zápasy v obou kategoriích.

Pro děti je také připraven zajímavý doprovodný program, který zahrnuje prohlídky památek českobudějovických i těch v nejbližším okolí, návštěvu plaveckého stadionu či sobotní Discopárty, při které se všichni hráči a hráčky sejdou v rožnovské hale Meťák, která je domovskou scénou pořádajícího klubu SK Meťák České Budějovice.

SK Meťák České Budějovice je v sezóně 2013-2014 nováčkem v České florbalové unii, letos poprvé brázdí ligové turnaje se svými elévy, rozhodně však není florbalovým nováčkem, neboť má za sebou již sedmiletou existenci péče o nejmenší sportovce. Investuje do schopných lidí, kteří jsou ochotni dát tomuto sportu a dětem maximum a kteří mají bohaté florbalové zkušenosti ze svých předchozích působišť (včetně zkušeností ze ženské florbalové extraligy). Mezi nejmladší členy SK Meťák patří čtyřleté děti, které se s tímto dynamicky se rozvíjejícím sportem postupně seznamují a které si odehrají na výše zmiňovaném turnaji exhibiční utkání. Florbal se v oblíbenosti, tedy co se počtu registrovaných členů týče, propracoval v naší republice již na druhé místo, hned po nedostižném fotbale.

SK Meťák má bohaté zkušenosti s pořádáním různých turnajů a sportovních akcí. Pravidelně již 8 let pořádá závody ve skoku vysokém v hale pod názvem ,,Rožnovská laťka“, závody v přespolním běhu (Rožnovský úprk), rovněž pořádá menší turnaje malých florbalistů, dětské sportovní dny, florbalové kempy a příměstské sportovní tábory atd. Nyní si klub vytyčil úkol založit tradici kvalitního mezinárodního florbalového turnaje na vysoké společenské úrovni, což přináší nároky na ekonomickou stránku. Proto vřele vítáme finanční i nefinanční příspěvky hlavně místních firem v jakékoliv výši. Zároveň se pokusíme o co největší mediální podporu turnaje v tisku (ČB Deník) a televizi (Jihočeská televize). Info o činnosti SK Meťák naleznete na www.metak.cz. 

Florbal je zatím sportem neolympijským, ale činovníci Evropské florbalové unie usilovně pracují na rozšíření tohoto mladého dynamického sportu na všechny kontinenty tak, aby již v roce 2024 nebo 2028 byl florbal přijat do široké olympijské rodiny. Možná, že na Innebandy Cupu 2014 budou ve sportovní hale v Č. Budějovicích hrát právě budoucí reprezentanti svých zemí.

Za přípravný tým SK Meťák:
Mgr. Jana Pírková
Ivan Janoušek
Ing. Blanka Lavičková

 

Rozpis zápasů a benefity na základě náramku

Match schedule + benefits (discounts based on the bracelet):  

upload/letaky/program_turnaje_a_pozapasovy_program.pdf

 

 

 

Závěrečné hodnocení turnaje:

Během dvoudenního zápolení bylo sehráno 98 utkání, další dva vložené exhibiční zápasy sehrály minipřípravky SK Meťák. Každý zápas trval deset minut, hrálo se současně na třech hrištích. Malé hráče podporovaly po oba dny téměř dvě stovky diváků z řad rodinných příslušníků, kteří dokázali dětem vytvořit skvělou atmosféru.

            ,,Sportovní úroveň hráčů těchto věkových kategorií se za poslední roky velmi zlepšila, na některé týmy a jednotlivce byla radost koukat. Výsledky utkání byly často překvapivé a tak boj o nejvyšší příčky skutečně vyvrcholil doslova až posledním kláním v obou kategoriích. V souboji o 3. místo přípravek došlo k budějovickému derby, které v nervy drásajícím závěru lépe zvládli děti z SK Meťák Tygři a na čtvrtou pozici po výsledku 4:2 odsunuli FBC Štíři. Stejné drama přineslo finále, ve kterém TJ Hraničář Malonty zdolal poměrem 3:2 FBC Říčany. Každý tým této kategorie sehrál dohromady jedenáct zápasů.

            Ještě větší vyrovnanost vládla v kategorii U11, kde si až do posledních utkání mohli pomýšlet na vítězný pohár a dort dokonce čtyři týmy. Favorizovaní FBK Drací Bílí Čerčany totiž nezvládli svůj poslední zápas a překvapivě podlehli nadšeně bojujícím Býkům Týn n./Vltavou 1:3 a tím dali šanci FBC Č. Krumlov a FBC United České Budějovice sehrát v posledním utkání turnaje čestný souboj o celkové vítězství. Pikantností bylo, že pokud poslední utkání skončí nerozhodně, vítězem se stanou Čerčany...

            Hráči FBC United však neponechali nic náhodě a posledního soupeře přehráli poměrem 6:2. Po maratonu třinácti zápasů pak mohli převzít vítězný pohár.“ zhodnotil celý turnaj zkušený trenér Ivan Janoušek, který však na turnaji působil v roli rozhodčího.

            Celkové pořadí dle kategorií:

U9

 1. TJ Hraničář Malonty A
 2. FBC Říčany
 3. SK Meťák Tygři
 4. FBC Štíři ČB
 5. TJ Hraničář Malonty B (čistě dívčí tým)
 6. SK Meťák Lvi

 

 

U11

 1. FBC United ČB
 2. FBK Draci Bílí Čerčany
 3. FBC Býci Týn n./Vltavou
 4. FBC Český Krumlov
 5. SK Meťák Lvi
 6. FBC Štíři ČB
 7. SK Meťák Tygři
 8. FBK Draci Černí Čerčany
 9. UHC Linz
 10. SK Meťák Tygřice (čistě dívčí tým)

Foto: Pavel

Další fotky jsou ke stažení:

http://blanja.rajce.idnes.cz/2014-05_Innebandy_Cup_2014/

Video z turnaje:

https://www.youtube.com/watch?v=e9QKSiySJJU&feature=youtu.be

Autor: Veve

 

 

Partneři a sponzoři turnaje: